top of page

-Pir Seyyid Mustafa Altun-

DT3A8199.JPG

KENDİNİ BİLMEK İLİMLERİN EN YÜCESİDİR
- Mustafa Altun-

melamet yolu

Melamet Yolu dergisinin Ocak ayı sayısı çıkmıştır.

Ücretsiz olarak indirip okuyabilirsiniz.

Materyalizm  ve şahsi benliklerin ön planda olduğu son 500 yılda, insanlar kendi hakikatlerinden uzaklaştı. Bu düzen içinde tüm dinsel öğretilerde, artan bir ivme ile yozlaştı. Bu durum kendini tanımak isteyen, nerden geldiğini, kim olduğunu, niçin yaratıldığını sorgulayan aklıselim insanları, adeta bunalıma sürükledi ve sürüklemekte... Bu nokta da dinsel öğretilerin hakikat boyutu örtülü kalıp, sadece şekilsel ibadet ritüelleri boyutu ön plana çıkınca, emperyal, ben/ego merkezli batı medeniyetinde, bilimin gelişmesi ile birlikte hakikat, sadece maddenin özü olan kuantum seviyesi ve enerji merkezli ekoller yani yaşam koçu, karma vb. ile tarif olunmaya başladı. Bu öğretiler takipçilerini geçici süreler tatmin etse de, zaman geçince yine insanları bunalıma sürüklemekten öte gidemedi, zira sırdan haberleri yoktu... 

MESLEK- İ MELAMİYE SEMİNERLERİ

Kendini bilen Rabbini bilir. Kendimizi tanımak, yaratılış amacımıza vasıl olmak ve hakikat ilmini zevketmek isteyenler için bilgilendirici ve farkındalık oluşturucu yayınlar yapma amacı ile Youtube mecrasındaki kanalımız @kendinitani_ hizmete girdi.

Kanalımızda Efendimiz Hace Altuni Veli Hazretleri’nin ilim deryasından dökülen inci damlaları, izleyicilere sunuluyor.

Sorgulayan, öğrenmeye istekli, nereden geldiğini, nereye gideceğini araştıran, hakikate arayan herkesi kanalımıza ABONE Olmaya davet ediyoruz.

MUSTAFA ALTUN İLİM KÜLTÜR SANAT VE GELİŞİM VAKFI

MUSTAFA ALTUN HAKKINDA

Vakfımızın Onur başkanı olan Mustafa Altun 1934 yılında Erzincan’da dünyaya gelmiş olup, ataları ve ailesi, Horasan’dan Anadolu’ya göçlerin başladığı 13. ve 14. yüzyıl civarında, önce Malatya’ya, sonra Tunceli’ye, sonrasında da Erzincan’a yerleşmişlerdir. İlkokulu Erzincan’da okumuş sonrasında Sivas-Yıldızeli Öğretmen Okulu son sınıfındayken Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak bu okula geçmiş ve Yüksek Lisans Bölümünü başarıyla bitirmiştir.

MİSYONUMUZ

Vakfın misyonu, insanın önce birey olarak kendini tanıması ile ilgili öz bilgisine yönelik, istidat ve yeteneklerine yönelik niteliklerinin açığa çıkarılmasını konusunda algı, idrak ve vizyonunun geliştirilmesi ve böylelikle, ülkenin gelişimine katkı sağlanmasıdır.

VİZYONUMUZ

Bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda çalışmalar yürütmek, eğitimler, konferanslar, kongreler, sempozyumlar düzenlemek, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak, insan ve hayat kavramlarının özüne inerek insanın kendini bilmesi ve tanıması yönünde çok yönlü araştırmalar yapmak, yapılan çalışmaları desteklemek.

KİTAPLAR

bottom of page